LED és a fémhalogén világítás összehasonlítása

LED és a  fémhalogén világítás összehasonlítása
Mindannyian tudjuk, hogy a fémhalogenidről (HID) LEDre váltás pénzt takarít meg. De mennyit? Van-e egyéb ok vagy eltérés, amelyet tudnia kell a LED vs fémhalogenid lámpákról?

 

Ebben a cikkben lebontjuk azokat a tényezőket, amelyeket figyelembe kell venni, mielőtt úgy döntenek, hogy fémhalogenidről LED-re konvertálnak. Íme a 9 ok, amiért a LED megnyeri a fémhalogenidet.

1. Lámpa (forrás) hatékonysága vs. lámpatest (rendszer) hatékonysága

Vessen egy pillantást egy tipikus 400 wattos fémhalogenid-izzóra. Egy népszerű online webhely bemutatja az új fémhalogenid izzó specifikációit:

  • Színhőmérséklet: 4000K
  • Kezdeti lumenek: 32 000 - 36 000
  • Életóra: 20 000

A Dark Sky Society fehér könyvében a 400 W-os fémhalogenid átlagos lumenje 20 500 lumen volt. A várható élettartam 15 000 óra körül lehet. De a vita céljaira ragaszkodni fogunk az általunk is ismert számokhoz.

Sok érdekes információt kell megnézni. A kezdeti lumenek száma nagyon magas. De a valóságban egy fémhalogenid izzó nagyon fényesen indul, majd leesik a lumenjei. Nem ritka, hogy csak az első 6 hónapban elveszíti 20% -ot. Tehát míg a 36 000 lumen lenyűgözően hangzik, 6 hónapon belül, ez 30.000 lumen alatt lehet. A fémhalogenid-lámpa lumencsökkenése gyors. Az izzó felezési ideje, körülbelül 8 000-10 000 óra, a lumen értékcsökkenése már 50%.

Nézzük meg az izzó működési tulajdonságait. A fémhalogenid izzó minden irányú. Ez azt jelenti, hogy minden irányban eloszlik a fény. Tehát annyi fényt termel a talajjal párhuzamosan, mint lefelé.

Ahhoz, hogy ez a fény hasznos legyen, össze kell gyűjtenie, össze kell gyűjtenie, és oda kell szállítania, ahova szeretné. A lámpatest kialakításakor ehhez a munkához hozzáad egy reflektorot. A kérdés az, hogy a reflektor mennyire hatékonyan visszapattan a fény felé. Egy olyan lumen, amely lepattan a reflektorról, és visszalök a visszatükröződésbe az elveszített lumen. Bármely, egynél több pattogás eldobható. Ebben a fényvisszaverő fényben akár 30% -ot vagy annál is többet veszíthet a fény. Tegyük fel a fémhalogenid izzó matematikáját. Ipari beltéri csarnok berendezésben feltételezzük, hogy a lámpa kezdeti lumenje 36 000 lumenen van. 6 hónap elteltével azt várhatjuk, hogy a lámpatest lumenhatékonysága:

36 000 lumen - 20% (kezdeti lumen veszteség) = 28 800 lumen

Ez nem veszi figyelembe azokat a lencséket vagy pajzsokat, amelyek a szerelvényen már megvannak. Ne feledje, hogy ez izzó lumen, nem rögzítő lumen. Tehát bármi más, ami akadályozza a fény földre jutását, mindig eltávolítja a hatékony lumeneket.

Hasonlítsa össze ezt a LED-del. Ha egy LED-es szerelvényre vagy valamelyik LED-es utólagos felszerelési készletünkre gondol, amely felváltja a HID-t, akkor minden fény irányított. Reflektorok nem szükségesek. Nincs mit tükrözni. Lumen értékcsökkenés, LEDben történik, de sokkal tovább tart, amíg megtörténik. Például az utólagos felszereléseink L70-ével (a lumen értékcsökkenése a kezdeti lumenek 70% -ára csökken) meghaladja a 100 000 órát. A fémhalogenid nagyon sok lument veszít az élet első 6 hónapjában, a LED hajlamos sokkal hosszabb ideig megőrizni lumeneit.

2. Üzemi élettartam

Mint már említettük, egy tipikus fémhalogenid izzó élettartama 20 000 óra körül látszik. A nagyobb izzók, mint például az 1000 wattos fémhalogenid, körülbelül 15 000 óra üzemidőt jelentenek. LED-megoldások, a szállítók különböző módon írják le a termék élettartamát. Az egyik lehetőség az L70 említése. Az L70 nem az élettartam végének mérése, hanem a lumen lebontásának mérése a kezdeti lumenek 70% -áig. Ez nem azt jelenti, hogy a meghajtó vagy az előtét vagy más alkatrész meghibásodhat.

Azt tudjuk, hogy egy fémhalogenid izzó élettartama körülbelül 15 000 - 20 000 óra. Azt is tudjuk, hogy a felezéskor már elvesztette kezdeti lumeneinek 50% -át. Tehát, bár nem halott, hatástalan. A felvételhez még 400 wattot is felvesz, annak ellenére, hogy fele olyan fényes.

Hasonlítsa össze ezt a 100 000 órás (L70) névleges utólagos felszereléssel rendelkező termékeinkkel. Mire a LED fej eléri a 100 000 órát, akkor legalább öt fémhalogén izzó cseréjét elvégezte.

3. Hatékonyság (lumen / watt)

Ez a következő téma, az energiamegtakarítás előzménye. De az alapfeltevés minél hatékonyabb az izzó, annál több pénzt takarít meg. Tehát számoljuk ki a fémhalogenid lumenhatékonyságát a LED-lel szemben.

Így lehet kiszámítani a lumenhatékonyságot. Vegyük az összes előállított lument, és osszuk el a felhasznált teljes watttal. A fémhalogenid esetében a ballasztot is fel kell venni. Ha egy átlagos 400 W-os izzó teljes fogyasztását rögzítette, akkor ez körülbelül 455 W. A ballaszt körülbelül 15% -kal több energiát fogyaszt az izzófogyasztáson felül.

Tehát a fémhalogenid lumenhatékonyságának kiszámítása: 36 000 lumen / 455 watt = 79,12 lumen / watt.

Hasonlítsuk össze ezt a 150 wattos utólagos felszerelési egységünkkel: 23 250 lumen / 150 watt = 155 lumen / watt. Majdnem kétszer a fémhalogenidből.

Ne feledje az aranyszabályt: A hatékonyság pénzt takarít meg!

 

 

4. LED vs fémhalogenid-megtakarítás

A fenti beszélgetésben megemlíthetünk valami fontosat. A fentiekben arról beszéltünk, hogy egy 400 W-os fémhalogenid átlagos lumenje körülbelül 20 500 lumen legyen. 150W-os utólagos felszerelési készletünk 23 250 lument termel, de a 455 watt elégetése helyett csupán 150 wattot fogyaszt.

Ez 66% -os megtakarítást jelent a több fény előállításához felhasznált energiaban. De az igazság az, hogy a 250 W-os fémhalogenidet felváltó 23.250 lumen véget ért. Évek óta eladjuk a 100 W-os HID Retrofit készüléket 15 500 lumen mellett, hogy helyettesítsük a 400 W-os fémhalogenidet. Itt van egy nemrégiben bemutatott példa az ügyfél által. Össze kívánta hasonlítani az utólagos felszerelési készletünket és a meglévő fémhalogenidet.

Az alábbi összehasonlító képen a LED elegendő fényt bocsát ki ahhoz, hogy árnyékot vegyen a pólusról a fémhalogenid által keltett fényben. LED HID utólagos felszerelés

 

 

5. Karbantartási megtakarítások

Sok olyan vásárlónk van, aki karbantartási megtakarítások miatt vált át a LED-re. Gondoljon arra, amit megvitattunk a LED-termék élettartama alatt az ügyfélnek 5-6 izzó cserét kell tennie. Minél nagyobb a beépítési magasság, annál magasabb a csere költsége. Ha van egy fényszórókkal felszerelt létesítmény, ez évente jelentősen megismétlődő költségeket jelenthet.

A világítás csökkentett karbantartási ideje nem jelent megtakarított dollárt. Ennek oka az, hogy nem valószínű, hogy az emberek elveszítik munkájukat, mivel sokkal kevesebb munka van. Ezeknek az embereknek ideje lesz arra, hogy más feladatokra összpontosítsanak. A fontosabb karbantartásra összpontosítás nagyon fontos lehet minden üzleti vállalkozás számára.

6. A fény minősége

Ha megmér egy fénymérőt egy fénymérővel, akkor az a lumeneket mutatja. A lábgyertya az összes lámpatest mérése, amely hozzájárul a hely fényéhez. De gondoljunk arra a fényre, amelyet mérünk. A fémhalogenid mindenféle fényt hoz létre, minden spektrumában, látható vagy más módon. Ide tartoznak az UV és IR spektrumok is, amelyek a mérőberendezés számára láthatók, de az emberi szem számára nem láthatók. A LED nem bocsát ki UV-t és IR-t. A LED által előállított fény mind az emberi szem számára látható.

Tehát van egy szórakoztató kis teszt, amelyet megtehetsz. Van 2 fényforrás, LED és fémhalogenid. És először kérdezd, melyik a világosabb? Sok esetben a LED fényforrásnak kell lennie. Ezután használjon fénymérőt, és a fénymérő azt mondhatja, hogy a fémhalogenid terület több gyertyát termel. És tehát most már ismeri az ok egy részét, de várjon, még két további információ szükséges.

Az egyik a szín visszaadási index vagy a CRI. Ez a fényminőség mérése. 0 és 100 közötti skála, 100 kiváló. És a LED általában magas CRI-értékkel bír. Tehát a másik aranyszabály, amelyet mondunk: „Kevesebb mennyiségre van szükséged, ha jobb minőségű”. A fémhalogenid izzók sokkal jobbak, mint a nagynyomású nátrium. De a LED sokkal jobb, így a LED által generált fényt világosabbnak tekintjük. Erről bővebben a következő szakaszban.

LED színvisszaadási index (CRI)

 

7. Photopic vs Scotopic Lumen

Sok évvel ezelőtt a fényképes vs. skotóp lumenek mint voodoo varázslatos beszélgetés. Voltak olyanok, akik hittek a különbségnek, és annyi, akik diszkontálták azt. Ez egy vita arról, hogy az emberek hogyan látják a fényt (skópikus), és hogy egy fénymérő hogyan érzékeli a fényt (fénytani). Igaz, hogy az emberek képesek látni, és a fény nagy része annak, hogy mi képesek látni. Sétáljon be egy sötét denevérbarlangba, és megérti, milyen fontos a fény. A szemünk rúdból és kúpból áll, és ezek működése lehetővé teszi számunkra, hogy a színeket láthassuk és éjjel észleljük a tárgyakat. Észre fogja venni, hogy a színeket nehezebb sötétben látni. Így működik a szemünk. A kamerák és a fénymérők a fény érzékelésekor működnek. De amit olvasnak, azt regisztrálják és értelmezik, mi az az „olvasás”.

A tudósok és a fizikusok megpróbálták ezt értelmezni azáltal, hogy „skotopikus lumeneket” hoztak létre. Ezután egy lépéssel tovább tették és sorozatot készítettek. Ezek a tényezők összehasonlítják a különböző fényforrásokat a fények megjelenésének módja alapján: skót és a fényképet. Kiderült, hogy számos tényező 0 és 3 között van. Néhány fényforrás, mint például a nagynyomású nátrium, csökkent a hatékony lumenekkel. Egyes fényforrások, például a LED, növekedtek ezen tényezők miatt. A LED-del kapcsolatos tényező magasabb volt, mint a fémhalogenidnél. Ez segít megérteni, hogy miért világítanak a LED-es lámpák, mint más fényforrások. Annak ellenére, hogy a fénymérő valami mást mond.

 

 

8. Kedvezmények a vásárláskor

A közüzemi vállalatok megpróbálják ügyfeleiket átalakítani a LED-re. Miért? Számukra gazdasági kérdés. A villamosenergia-igény növekszik. Tehát ha elérték a kapacitást, választási lehetőségeket kell választaniuk, nagyobb kapacitást kell építeniük vagy a keresletet csökkenteniük kell. A kereslet csökkentése sokkal költséghatékonyabb, mint a kapacitásnövelés. A közüzemi társaságok árengedményeket kínálnak azok számára, akik LED-et vásárolnak. Azt akarják, hogy konvertáljon a Metal Halide-ból. Minden közüzemi társaság saját visszatérítési programot működtet. De általánosságban létezik néhány következetes folyamat és iránymutatás. Javarészt:

  • A segédprogramok előíró és egyéni árengedményezési lehetőségeket kínálnak. Egy előíró engedmény meghatározza, mely LED-es lámpatestek helyettesíthetik egy fémhalogenid-szerelvényt. Egyedi engedmény vonatkozik azokra a kivételekre, amelyeket nem írnak elő előíró feltételek
  • A legtöbb LED-es terméknek DesignLights Consortium képesítéssel kell rendelkeznie. Ez a hatékonyság és a teljesítmény szimbóluma. Ez az Energy Star egyenértékűsége a fogyasztási cikkeknél. Azt mondja az ügyfélnek, hogy a lámpák meghaladták a meghatározott világítási szabványt.

 
Ezek az árengedmények segítik a költségek csökkentését, és befolyásolják a beruházás megtérülését. A csökkentett költségek mellett a befektetés visszafizetésének ideje csökkenő árengedményekkel jár.

 

9. Új és utólagos felszerelés

Tehát ezen a ponton azt gondolod, hogy jó ötlet a fémhalogenidről LED-re váltani. De itt kezdődik az utazás. Mit válasszon, milyen eladóval dolgozzon együtt, új vagy utólagosan telepíthető. Gondolj a LED piacra, mint vadnyugatra. És minden fegyverbemutatónál van egy olyan kígyóolaj-kereskedő, aki megpróbálja rávenni téged a krémek vásárlására. A LED világában sok testápoló, tévhit és csodálatos marketing ötlet létezik. Például a jól felépített LED utólagos felszerelések, valamint egy új LED-es lámpatestek teljesítenek. Nem mindig van értelme a lámpatest cseréjére, valamint a lámpatest utólagos felszerelésére sem.

 

A LED és a fémhalogenid összehasonlító táblázata

  VEZETTE Fémhalogén
Színhőmérséklet A LED-ek széles színhőmérsékleten kaphatók, 2700 K (meleg sárga) és 6500 K (hűvös kék) között. A fémhalogén lámpák fehér fényt generálnak 3000K és 5000K között.
Színvisszaadás A LED CRI-je az adott fénytől függ. A CRI-értékek nagyon széles spektruma áll rendelkezésre, általában 65-95 tartományban. A fémhalogenid jó forrást jelent a magas CRI fehér fényben. Ez jobb fény, mint a nagynyomású nátrium.
Be- és kikapcsolás A LED-ek azonnal be- és kikapcsolnak. Nincs észlelhető sztrájkidő. A fémhalogén-lámpák hosszú bemelegedési ideje vannak, és 15-30 percet igénybe vehetnek, amíg a teljes energiát megkapják.
Szabályozható A LED-ek vezérelhetők, ha megfelelő meghajtóval vannak felszerelve. A legtöbb ipari fényerő szabályzó 0-10V fényerő szabályzó. A kereskedelmi fogyasztói LED-ek a triac számára tompíthatók egy szokásos LED-kompatibilis dimmer kapcsolóval. A fémhalogén lámpák elektromos vagy mágneses előtétekkel tompíthatók.
A fény iránya A LED-ek irányítva vannak, és a fény oda mutat, ahol mutat. Optika nélkül fényvisszaverőkre nincs szükség, kivéve ha egy speciális eloszlási mintára van szükség. A fémhalogén lámpák minden irányban sugározzák a fényt 360 fokos mintázattal. A fény fókuszálásához a reflektorok és a lencsék felhasználhatók a fény gyűjtésére, majd a szükséges irányítására.
Lumen per Watt A LED-ek nagyon hatékonyak, a hatékonyságuk megközelíti a 200 lumen / watt értéket. Nem minden LED azonos és a hatékonyság termékenként változhat. A fémhalogén lámpák átlagos hatékonysági tartománya 70 és 100 lumen / watt között van. Ide nem tartozik a ballaszt húzása, amely az energiafogyasztás további 15% -át növeli.
L70 órában A LED L70 időszaka (évek telt el, amíg a lumenkibocsátás el nem éri a kezdeti lumenek 70% -át) 30 000 és több mint 200 000 óra közötti. A fémhalogén lámpák nagyon gyors L70 periódust mutatnak, amikor egy izzó élettartama 30% -át eléri, elérte L70 jelét. Ha egy izzó élettartama 1/2, akkor csak belső lumennek a felét hozza létre.
Fénykibocsátás A LED-ek csak akkor hoznak létre ultraibolya vagy infravörös fényt, ha erre tervezték. Az általa generált fény az összes látható fény. A fémhalogén lámpák mind IR, mind UV fényt bocsátanak ki.
Hőkibocsátás A LED-ek nagyon kevés hőt termelnek. Minden LED-fénynek valamilyen típusú hűtőborda szükséges, hogy csökkentse a LED-ek által termelt hőt. A fémhalogén izzók hatalmas hőt termelnek. A fémhalogénnek tervezett szerelvényeknek elég nagynak kell lenniük a keletkező hő kezeléséhez. Néhány órára bekapcsolt fémhalogén izzó túl meleg ahhoz, hogy megérintse.
Kudarc A LED-ek idővel csökkennek, mivel kevesebb fényt termelnek. A fémhalogén-izzók életciklusának végső folyamatát, úgynevezett kerékpározást mutatják. A lámpa be- és kikapcsolhat. Az izzó valamikor meghibásodik.
Élettartam Az ipari LED-ek legalább 50 000 és 100 000 óra között tartanak. A LED-meghajtók élettartama más, mint maguk a LED-ek. Lehetőség van a LED meghajtó cseréjére a lámpatestben, hogy meghosszabbítsa a termék élettartamát. A fémhalogén lámpák tipikus izzó élettartama 6000 és 20 000 óra között lehet. A fémhalogén-előtétek eltérő életcikluson működnek, saját életciklusával.
Élethosszig tartó költségek A LED világítás magasabb kezdeti költségekkel és nagyon alacsony élettartamú költségekkel jár. Idővel megtérül, alacsonyabb energiafogyasztással és csökkentett karbantartási költségekkel. A fémhalogén lámpák alacsonyabb kezdeti költségekkel rendelkeznek, de költségesek karbantartásukhoz. A fémhalogén izzók több energiát fogyasztanak, mint egy LED-es lámpatest, és magasabb karbantartási költségekkel járnak.
Karbantartási költségek Kevés karbantartási költség kapcsolódik a LED-hez az élettartam alatt. A berendezés tisztítását csak szükség esetén végezze el. A fémhalogén izzók rendszeres újragyújtást és előtétcserét igényelnek. Nem ritka 4-6 izzócsere egy hasonló LED-termék élettartama alatt.
Ütésállóság és ütési besorolás A LED-ek olyan félvezető lámpák, amelyeket nehéz megrongálni. Szélsőséges körülmények között keressen ütközési ellenállású (IKxx) fényeket A fémhalogén izzók törékenyek. Ha a fémhalogén izzók megtörtek, azokat külön kezelni és ártalmatlanítani kell.
Hőmérsékleti feltételek Változatos, de -30 ° C és 50 ° C között elég gyakori. Extrém LED-es lámpatestek 90 ° C-ig kaphatók Az adatok -40 ° C és ??
szavatosság 5-10 év. 1-2 év.

 

Következtetés

Itt van, 9 alátámasztott és jogszerű okból a LED és a fémhalogén harc már nem harc. A LED egyértelmű nyertes a fény minden szempontjából. Ez a tökéletes HID csere.