Az ideális elektromos kötődoboz a villanyszerelő és a megrendelő érdekét egyaránt szolgálja

Az ideális elektromos kötődoboz a villanyszerelő és a megrendelő érdekét egyaránt szolgálja

Az elektromos kötődoboz kiválasztása laikusként nyilván bonyolult, sőt, akár megoldhatatlan feladatnak is tűnhet. Pláne elnézve a választékot, ami kétségtelenül széles spektrumot jár be. De vajon melyik a legjobb, ha egyáltalán létezik ilyesfajta didaktikus kategorizálás?

 

Az elektromos kötődoboz legfontosabb tulajdonsága a minősége

Egy átlagos háztartásban a beépített szerelvények, kapcsolók, dugaljak stb. száma alsó hangon 50-100 darab. A doboz kiválasztásánál tehát mérvadó szempont, hogy minden „elférjen”. Ez miért merül fel, mint kritérium? Azért, mert ha az ár kerül a figyelem célkeresztjébe, mint rostálási szempont, akkor ezen a téren akadnak eltérések. Viszont alapvetően a legolcsóbb és a legdrágább variációk között nincs akkora kontraszt, amin érdemes lenne takarékoskodni. Magyarul az a típus nevezhető optimálisnak, ami ár/érték arányban a legjobban teljesít.

Már csak azért sem jó ötlet ezen a területen spórolni, mert a doboz megvásárlása nem egy hetente jelentkező feladat. A minden felmerülő igénynek megfelelő alternatíva évtizedeken át gond nélkül, hűségesen szolgálhat. Viszont itt újra kihangsúlyozzuk, hogy „igények” alatt nem pusztán a megrendelő elvárásait értjük, hanem elsősorban a villanyszerelő ide társuló érveit.

Kerek vagy szögletes elektromos kötődoboz a befutó?

Ez is egy olyan kérdés, amire ildomos egyénileg megkeresni a releváns feleletet. Van, aki a kerekre voksol szívesebben, amiben kényelmesen elférnek a szerelvények és a vésés mennyisége is minimális. De akad, aki a szögletesben látja a jelentősebb komfortot.