Első lépésként beszerezzük a digitális multimétert. Megvásárolhatjuk az elektronikai boltban, vagy a nagyobb áruházakban is kapható. A digitális multiméterek árban változóak, de általában egész kicsi összegért már lehet kapni.
Következő lépés, hogy bekapcsoljuk a digitális multimétert. Ez lehetővé teszi, hogy a tesztpontok áramforrással legyenek kapcsolatban, azonban válasszuk ki a megfelelő funkciót. A digitális multimétert akár feszültség, áram, ellenállás mérésére is tudjuk használni.
Válasszuk ki a megfelelő mérési egységet. A feszültség mérésekor a készülék beállítását a mérni kívánt feszültségszintnek megfelelően kell állítani. Ugyanez vonatkozik az áram és az ellenállás mérésekor is. Fontos, hogy az egység megfelelő, mert az eredmények csak akkor lesznek pontosak, ha az egység helyes.
Következik maga a mérés. Állítsuk be a készüléket a megfelelő módon, majd az elektromos áramforrást kapcsoljuk be. A tesztpontokat érintse össze a készülékkel, és figyeljük meg, hogy az eredményeket pontosan mutatja-e a digitális multiméter. Ha nem, ellenőrizzük az egységet.
Az utolsó lépés a készülék kikapcsolása. Ha nem használjuk a készüléket, kapcsoljuk ki az áramellátást, majd a multimétert is. Ez az utolsó lépés elengedhetetlen, ha hosszabb élettartamú készüléket szeretnénk.
A digitális multiméter használata könnyű és megbízható. Akár egy otthoni próbacsomaggal is megvásárolhatjuk, és hamar megtanuljuk, hogyan kell használni. Az elektronikai hobbista és a szakember is használhatja a digitális multimétert egyaránt, hogy olyan méréseket végezzen, amelyek segítenek megjavítani a készülékeket vagy ellenőrizni az elektromos hálózatot. Használjuk bátran!